Comunitatea #Chisinau

User Info & Key Stats   
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
07:47:02, Friday, 25 July, 2014
32520 Posts in 2272 Topics by 6002 Members
Latest Member: fredricalbert
Comunitatea #Chisinau  |  Real Life  |  Dragoste/sex/relatzii  |  Topic: ""Dedicatii de dragoste""

citate amuzante ale online-ului moldav
  0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1] 2 3 4 5 6 ... 10 Go Down Print
Author
Topic: ""Dedicatii de dragoste""  (Read 111369 times)
« on: 15:09:59, Monday, 13 February, 2006 »
`romEo Offline
Ma invat a scrie
*

View Profile

Impreuna cu Ariana}{ asteptam dedicatiile d-stre in legatura cu apropierea a 14 februarie :
Si primele dedicatii  p-u toti indragostitii de la `romEo si Ariana}{:

1.As vrea sa fiu o stea sa stralucesc numai pentru tine, sa ma transform in ploaie, sa cad usor peste trupul tau fierbinte, apoi sa ma evapor, s-ajung din nou in cer sa le zic ingerasilor cat de mult te iubesc.

2.Stiai ca barbatii si femeile sunt ingeri care au numai o singura aripa ? De aceea este nevoie ca ei sa se imbratiseze, pentru ca sa poata sa zboare.. Sper ca tu iti sa gasesti ingerul cu care sa poti zbura pentru totdeauna
Reply #1
« on: 18:04:50, Monday, 13 February, 2006 »
Rautatzika Offline
Scriitor emerit

View Profile

cred ca un sincer "te iubesc" cintareste mult mai mult decit o fraza scoasa de undeva de pe net

oricum, mi-a placut asa ceva:

Cind rizi-e primavara
Cind plingi-e toamna
Cind te bucuri-e vara
Iar cind esti trist-e iarna..
IUBESC ANOTIMPURILE
Reply #2
« on: 18:51:54, Monday, 13 February, 2006 »
Draguta}{ Offline
Diletant
**

View Profile

Sunt mii si mii de cuvinte frumoase pe care cu siguranta ca le meriti,eu din pacate nu le stiu pe toate k sa ti le spun...din pacate nu pot atinge soarele sa ti-l daruiesc..nu pot atinge stelele pentru a ti le darui...nu-ti pot da nimic mai mult decat sufletul meu,gandurile mele,trupul meu...
Reply #3
« on: 22:35:16, Monday, 13 February, 2006 »
``Sweety Offline
Diletant
**

View Profile

Mi-a placut mult asta :

As vrea sa iubesc marea, dar marea nu iubeste,
As vrea sa iubesc pamantul, dar pamantul e rece si plin de intuneric
As vrea sa iubesc oamenii, dar oamenii sunt rai...
As vrea sa te iubesc pe tine dar nu stiu daca ma iubesti
Dar totusi am sa iubesc tot ce e mai bun din mare, pamant si oameni
Iar din tine am sa iubesc totul pentru ca ai fost si vei ramane marea mea iubire.

Si inca una :

Cat de mult te iubesc nu vei sti niciodata. Totusi, pentru a da o dimensiune infinitului iti pot spune ca 59 de secunde din fiecare minut de-al meu inima mea bate pentru tine. E mult sau e putin ? ...cand vei sti raspunsul se va risipi si misterul !!!

Iubirea nu se scrie, nici nu se citeste.Iubirea se simte si se exprima prin sentimentele proprii. Deci aceste declaratii pe care le scrim aici...nu au nici o valoare... mai mult inseamna ceea ce simtim si cum putem demonstra acele sentimente care le simtim..decit sa scrim cuiva si cineva sa citeasca.
Reply #4
« on: 12:22:20, Tuesday, 14 February, 2006 »
Da`Boss Offline
Operator
**

View Profile

...wish you were here...next to me...
Reply #5
« on: 22:48:54, Tuesday, 14 February, 2006 »
Mihai22 Offline
Ma invat a scrie
*

View Profile

As vrea sa fiu un nor, Sa ma preschimb in ploaie Si-apoi pe trupul tau, As vrea sa curg siroaie, As vrea sa fiu o floare Pe care s-o mirosi As vrea sa fiu si lacrimi, In ochii tai frumosi As vrea sa fiu pamantul Pe care tu pasesti; As vrea sa fiu eu insami, As vrea sa ma iubesti :love7:
Reply #6
« on: 01:32:17, Wednesday, 15 February, 2006 »
derniere ange Offline
Scriitor emerit

View Profile

for artur007,

Esti primu` meu gand inainte de a ma trezi si esti ultimu` meu gand inainte de a ma culca

te ador blum2
Reply #7
« on: 01:47:24, Wednesday, 15 February, 2006 »
artur007 Offline
Scriitor

View Profile

for artur007,

Esti primu` meu gand inainte de a ma trezi si esti ultimu` meu gand inainte de a ma culca

te ador blum2

visuri placute  blum2 miss ya already  blum2 thanks for the memorable night!!!  :love3:
Reply #8
« on: 13:38:24, Wednesday, 15 February, 2006 »
Irriska Offline
Cronicar

View Profile

Chiar daca imi spui adio vreau sa mi soptesti ca nu ma vei uita,zimbetul pe care l stiu nu va muri cind vei pleca,chiar daca doare si stiu ca nu ma poti ierta promite mi ca nu i prea tirziu si vei putea iubi pe altcineva.Nu gasesc cuvinte,durerea e prea mare acum,stiu ca te iubesc si Fara nimeni linga tine intr o lume de straini,fara tine n am pe nimeni,nu mai am...Soarele se stinge si de miine nu te voi mai vedea, as intoarce timpul sa ma iubesti din nou as vrea, nu gasesc cuvinte,de vina sint doar eu, iubirea nu accepta pacat,voi regreta mereu dar sa stii...Fara nimeni linga tine intr o lume de straini, fara tine n am pe nimeni,nu mai am...
Reply #9
« on: 13:48:11, Thursday, 16 February, 2006 »
Mihai22 Offline
Ma invat a scrie
*

View Profile

Totul ne desparte: distanta, viata, oamenii, poate si destinul. Dar daca ai privi dincolo de fereastra camerei tale m-ai zari, pentru ca sunt totul ce este in jurul tau: sunt departarea, sunt apusul si rasaritul... Sunt totul si, totusi, nimic... Ai ascultat vreodata ploaia? Ai privit-o cum saruta pamantul, iar acesta ii raspunde la sarutari sorbindu-i picaturile marunte? Ai vrut vreodata sa plangi, dar speriat ti-ai retras lacrimile inauntrul tau? Iti trimit lacrimile mele pentru ca sufletul meu se ineaca in lacrimi; iti trimit sufletul meu pentru a-i da viata prin tine... Gandeste-te la mine: fii pamantul meu, lasa-ma sa fiu ploaia ta.. Te iubesc gurita...
(aceasta dedicatie mi`a compus-o pentru un om ,o fata de pe forum care mi`a devenit o buna prietena,mersi inca odata }{)
Reply #10
« on: 15:56:21, Saturday, 18 February, 2006 »
Mihai22 Offline
Ma invat a scrie
*

View Profile

cea mai simpla dedicatie::TE IUBESC !!!
Reply #11
« on: 19:38:34, Monday, 20 February, 2006 »
MaColauS Offline
Unde am nimerit?

View Profile

vreau sa fii aici , langa mine , ptr todeauna...eternitate e putin zis...nu cred
ca as putea rezista fara tine , cel putin nu acum , cand tu insemni totul ..poate
 ca atunci cand nu te cunosteam , as fi putut rezista fara iubire , fara tine .
dar acum ca te-am cunoscut , vreau sa nu pleci niciodata...sa stai aici langa
mine , sa ma protejezi si sa ma iubesti .... iubeste-ma slubim , iubeste-ma inocent,
iubeste-ma cu pasiune , iubeste-ma dumnezeieste! ptr ca si eu te iubesc
Reply #12
« on: 20:29:04, Monday, 20 February, 2006 »
Oleg21 Offline
Cunosc literele

View Profile

Te ador si te doresc ca pe nimeni alta !
Reply #13
« on: 23:24:09, Monday, 20 February, 2006 »
derniere ange Offline
Scriitor emerit

View Profile

aaaaaaaaaa,ce canishor sweeeeeet...
Reply #14
« on: 11:50:50, Tuesday, 21 February, 2006 »
`romEo Offline
Ma invat a scrie
*

View Profile

Niste desene faine ca nici cuvinte nuti mai trebue ... doar o privire si  se intelege totul
Pages: [1] 2 3 4 5 6 ... 10 Go Up Print 
Comunitatea #Chisinau  |  Real Life  |  Dragoste/sex/relatzii  |  Topic: ""Dedicatii de dragoste"" « previous next »
Jump to:  

Multzumiri celor ce au participat/participa la dezvoltarea comunitatzii

Responsabilitatea juridica pentru materialele si informatiile publicate in cadrul comunitatzii "#Chisinau" apartine in exclusivitate autorului, realizatorii acestui site declinandu-si orice responsabilitate in acest sens.

Такси и экскурсии в Париже   Choisir Immobilier   Шпаклевка террако   Immobilier Versailles   Formation MS Project   Formation Primavera   Formation BTP   Formation gestion de projet   Formation management   Toute France   Publicité Internet   Logiciel de gestion de centre de formation  

Ig-Oh Theme by koni.
Page created in 0.148 seconds with 21 queries.