Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /homepages/18/d207282849/htdocs/chisinau/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
Servicii de curatenie

Comunitatea #Chisinau

User Info & Key Stats   
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
20:59:28, Friday, 18 August, 2017
32522 Posts in 2273 Topics by 6002 Members
Latest Member: fredricalbert
Comunitatea #Chisinau  |  Teme Generale  |  Antreprenoriat  |  Topic: Servicii de curatenie

citate amuzante ale online-ului moldav
  0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1] Go Down Print
Author
Topic: Servicii de curatenie  (Read 10278 times)
« on: 22:15:08, Monday, 23 January, 2006 »
andriu Offline
Operator
**

View Profile

Ideea :  Prestarea serviciilor de curatenie in oficii, hotele etc. . Aici ma refer la complexele de oficii cum ar fi KentFord .

Asta e ... va propun so dezvoltam impreuna ... poate imi gasesc un partener ..sau mai multi ...
Reply #1
« on: 00:48:22, Tuesday, 24 January, 2006 »
artur007 Offline
Scriitor

View Profile

Ooo, buna metoda de facut ceva bani. Am un cunoscut care locuieste in Irlanda, impreuna cu sotia sa, faceau singuri curatenie prin oficii, hoteluri. Dupa o perioada au vazut ce si cum, au vazut ca se poate de facut business serios in asa ceva. Au acumulat mai multe oficii, hoteluri si acum compania lor creste. Si-au angajat si alte persoane la lucru (obviously), sotia sta acasa, are office in casa, si ea e ca un fel de contabil. El (bossu) duce lucratorii si tot echipamentul pentru curatenie la officiuri, hoteluri. Dupa o perioada a inceput sa ofere servicii de curatenie si in gym-uri.
andriu nu stiu cum in Moldova, dar daca ti-a venit asa idee, sa stii ca e super! Daca nu ai bani incepe ca cunoscutul meu.  :mrgreen:
Reply #2
« on: 11:36:37, Tuesday, 24 January, 2006 »
MagicX Offline
Operator
**

View Profile

in MDA nui pont ... managerii isi matura mai bine singuri pe sub picioare decit sa plateasca pe cineva so faca smiley
Reply #3
« on: 11:23:29, Wednesday, 25 January, 2006 »
Ariana}{ Offline
Scriitor

View Profile

Ai perfecta dreptate MagicX si eu vara imi faceam curat in oficiu.Andriu daca ai scris etc.deci pot sa scriu si despre serviciul de curatenie in autocare.  :)Cunosc o persoana care are 15 ani  si toata vara a facut curatenie in autocarele lui taicasau si a facut bani bunicei,necatand ca venea acasa frant de oboseala.Deci se poate de facut bani cu asa ceva.Hai bafta !!
Reply #4
« on: 20:46:46, Wednesday, 25 January, 2006 »
andriu Offline
Operator
**

View Profile

MagicX nu cred ca ai dreptate ... nu vad diferenta dintr MD si Irlanda in privinta asta ...

Cei de la Sony cind au introdus walkman-ul .... cercetraea de piata a aratt ca nu o sa trebuioasca la nimeni el ..totusi e un succes. .. PC in anii 70-80  erau vazute ca ceva foart eneimportant acasa ..acum e isotie ce sa intmplat ...

exemple mai sunt ... so thing about .. de multe ori ideiile sunt inta-atit de simple si de neinteles ca pot fi omise  ... fara a se incerca ..
Reply #5
« on: 05:29:40, Monday, 13 February, 2006 »
axuslive Offline
Cunosc literele

View Profile

Depinde de nivelul pe care il au firmele MagicX,
dar majoritatea moldovenilor se ocupa cu toate deodata in loc sa-si faca lucrul lor direct (de aici si pierd).
Pu ca lucrez in sfera serviciilor am vaut lume multa...
si pot spune ca sint f f diferiti oameni in ceea ce priveste chetuirea resurselor lor:
Unii nu dau doi bani pe ceea ce faci; altii din contra iti multumesc de parca le-ai salvat viata. smiley
Asa ca andriu - trebuie numai sa incepi, si poti considera ca 33% din business-ul tau este deja facut.
Succes!
Reply #6
« on: 18:25:53, Saturday, 12 September, 2009 »
w32 Offline
Ma invat a scrie
*

View Profile

au trecut mai bine de 3 ani de la ultimul post... probabil s-au mai schimbat lucrurile ... adica sunt sigur.. insa ceva idei noi  au aparut?
imi trece prin cap de ceva vreme sa "cumpar" o franciza la o patiserie , pizzerie ..ceva de genu` asta? ce credeti?
Reply #7
« on: 07:41:30, Tuesday, 28 September, 2010 »
Apelsino4ika Offline
Scriitor emerit

View Profile

pai eu cred ca e o idee buna w32 , deoarece la noi lumea se duce des in asemenea localuri... si cheltuie o groaza de bani... antreprenorii au doar de cistigat pe seama asta:P
Pages: [1] Go Up Print 
Comunitatea #Chisinau  |  Teme Generale  |  Antreprenoriat  |  Topic: Servicii de curatenie « previous next »
Jump to:  

Multzumiri celor ce au participat/participa la dezvoltarea comunitatzii

Responsabilitatea juridica pentru materialele si informatiile publicate in cadrul comunitatzii "#Chisinau" apartine in exclusivitate autorului, realizatorii acestui site declinandu-si orice responsabilitate in acest sens.

Такси и экскурсии в Париже   Choisir Immobilier   Шпаклевка террако   Immobilier Versailles   Formation MS Project   Formation Primavera   Formation BTP   Formation gestion de projet   Formation management   Toute France   Publicité Internet   Logiciel de gestion de centre de formation  

Ig-Oh Theme by koni.
Page created in 0.286 seconds with 21 queries.